W Słupsku ruszył punkt informacyjny dla imigrantów. Osoby z zagranicy szukające lepszego życia w Polsce uzyskają tam podstawowe informację m.in. gdzie szukać pracy i jakie potrzebują dokumenty.

 PORT, bo tak nazywa się punkt informacyjny dla uchodźców powstał w Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Poprowadzi go Amazonka, czyli jedno ze stowarzyszeń tam działających.

Systematycznie miasto powierza prowadzenia różnego rodzaju przedsięwzięć i instytucji dla organizacji pozarządowych. Tak samo stało się tym razem. Panie z Amazonki są przygotowane do prowadzenia takiego punktu. Ze strony miasta wspierać je będzie specjalnie przeszkolona urzędniczka – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

Zgodnie z założeniem PORT ma udzielać podstawowych informacji uchodźcom, którzy trafiają do Słupska. Tam będą mogli między innymi dowiedzieć się o pracy, uwarunkowaniach prawnych, o nauce ich dzieci, a także o kwaterach. PORT adresowany jest przede wszystkim dla Ukraińców, bo są najliczniejszą grupą obcokrajowców przebywających w naszym regionie.

Udostępnij.