Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 19-letniego słupszczanina, który włamał się do mieszkania i samochodu na jednym z osiedlowych parkingów. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Dyżurny Komendy Policji w Słupsku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu na jednym z osiedli. Osoba zgłaszająca zauważyła młodego mężczyznę, który próbował przez okienko dostać się piwnicy jednego z budynków.
Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol dzielnicowych, który znajdował się najbliżej

miejsca zgłoszenia. Policjanci mając rysopis włamywacza zauważyli stojącego w pobliżu mężczyznę i natychmiast go zatrzymali.

– Jak się okazało 19-letni mieszkaniec Słupska, zaskoczony widokiem policjantów nie potrafił wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu. Miał przy sobie plecak, wewnątrz którego były skradzione z piwnicy rzeczy. Dodatkowo działania mundurowych na miejscu zdarzenia doprowadziły do ustaleń wskazujących, iż mężczyzna może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami, w tym włamaniami do samochodów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji

Zatrzymany wskazał policjantom gdzie ukrył przedmioty pochodzące z tych kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli CB radia, aparaty fotograficzne, radia samochodowe, nawigację i zestawy kluczy. Całość odzyskanych przedmiotów, po ustaleniu ich właścicieli zostanie im przekazana. Podczas przesłuchania 19 – latek usłyszał zarzuty włamań do mieszkań i samochodów. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij.