Nauczyciele z powiatu słupskiego odebrali stopnie awansu zawodowego. Starosta wręczył także stypendia dla zdolnych uczniów.

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz rodzice uczniów. W obecności zgromadzonych ślubowanie złożyli i odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego: Marta Drzazga, Marlena Hałas, Robert Bałukonis, Piotr Kumala oraz Wiktor Rejmak – nauczyciele-wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ustce, Agnieszka Nowak i Magdalena Panasiuk – “ nauczycielki zajęć edukacyjno-terapeutycznych i rewalidacyjno-wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Grzegorz Zalejski – nauczyciel przedmiotów zawodowych – geodezyjnych w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

O stypendia Starosty Słupskiego za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ubiegało się 24 uczniów, którzy mogli się pochwalić średnią ocen w roku szkolnym 2016/2017 od 5,00 do 5,61, osiągnięciami w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych oraz prawie stu procentowym wynikiem na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego w kategorii za wyniki w nauce (Omnibus) zostali: Weronika Pyra – absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, Patrycja Groch, absolwentka Gimnazjum w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach, Oliwia Ćwik, Joanna Cywińska, Magdalena Skawińska – absolwentki Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Wiktoria Januszkiewicz,€“ uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Patrycja Twardowska – uczennica klasy czwartej Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Andżelika Stawicka, Paulina Morawska, Kamila Dobrowolska, Aleksandra Penk – uczennice klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Iga Choma – uczennica klasy drugiej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

źródło powiat słupski

 

 

Udostępnij.