Pierwszy w Polsce fundusz chodnikowy powstał w Słupsku. To pomysł przeprowadzenie remontów chodników w mieście. Pierwszy już się zakończył.

Dzięki nowemu miejskiemu tworowi został wyremontowany już jeden trakt dla pieszych. To chodnik przy ul. Wileńskiej. Do ułożenia nawierzchni wykorzystano między innymi historycznej, granitowe płyty.  Udało się  także ustawić przy nim nowe ławki z logo miasta, a na przeciwko przedszkola stanął płot z imitacji kredek.

W tym roku 450 tysięcy złotych specjalnie zostanie przeznaczonych na remonty chodników. Oprócz ulicy Wileńskiej remontowany jest chodnik przy ul. Lelewela, a planowane są kolejne w centrum miasta.

Pieniądze na fundusz chodnikowy pochodzą ze strefy płatnego parkowania. W przyszłym roku cały dochód ze strefy płatnego parkowania będzie przeznaczony na remonty chodników.

 

 

Udostępnij.
 • anty_tvn

  panie biedron? gdzie strategia roewrow ktora pan obiecal na poczatku kadencji? dlaczego znaki P23 symbol roweru sa w wielu mejcach poscierane? jezdzisz pan rowerem i nie widzisz?

  • edek_bez_kredekkk

   Uwielbiam takie taborety… Co z tego ze powstają ciągle nowe drogi rowerowe, ale temu znaczki się pościerały… do tego za nic nie płacicie ale ciągle wymagacie…

   • anty_tvn

    widac ze rower jest Ci obcy chlopaku..coz jestes z tych „innych” co jakby mogli to do kibla by autem pojechali…ale zyj w „swoim” swiecie KOŁKU..tak sie sklada ze rocznie robie kilkadziesiat tysiecy km autem po calej europie…rowerem kilka tysiecy…wiec zapamietaj sobie…BLEDNE WYOBRAZENIE DOPROWADZI CIE DO LUSTRA…TAM DOSTANIESZ ODPOWIEDZ…