Ustka gotowa na pierwszy dzwonek - GRYF24.pl

Lada dzień pierwszy dzwonek. Samorząd Ustki przeprowadził remonty w tamtejszych szkołach.

 

Pracami w Steckich szkołach na swoim fejsbookowym profilu chwali się burmistrz Jacek Graczyk. Samorządowiec skrzętnie opisuje co udało się zmienić w szkołach.

”… Powody do zadowolenia będą mieli z pewnością uczniowie „dwójki”. Przed głównym wejściem do szkoły budowlańcy położyli już nową nawierzchnię z kostki polbrukowej. Swoje oblicze zmieni również szkolna szatnia – wymienionych zostanie 15 drzwi, posadzka, pomalowane zostaną także ściany. Na pierwszym piętrze budynku wyremontowany został sufit. Natomiast do 8 września br. zostaną wymienione kosze centralne na sali gimnastycznej.
W Szkole Podstawowej nr 3 (budynek dawnego Gimnazjum) gruntownie wyremontowano dwie klasy, w której uczyć się będą najmłodsi uczniowie. To właśnie dla nich przygotowaliśmy też świetlicę wraz z zapleczem kuchennym. Warto podkreślić, że w świetlicy zostanie zamontowany specjalny dywan interaktywny, co z pewnością będzie ogromną atrakcją dla dzieci. Lifting przeszedł również znajdujący się na piętrze gabinet językowy .Cztery toalety, dwie damskie i dwie męskie, zostały dostosowane do potrzeb maluchów (zamontowano w nich obniżone umywalki i muszle). Wokół terenu szkoły ustawiono nowe ogrodzenie od strony Miejskiego Ośrodka Socjoterapii. W przyszłym tygodniu podobne ogrodzenie zostanie zamontowane od strony ul. Wróblewskiego.
W Szkole Podstawowej nr 1, poza drobnymi remontami, powstała nowoczesna pracownia komputerowa i pracownia językowa.” – czytamy na profilu burmistrza.

fot. z profilu Jacka Graczyka

Udostępnij.