Większością głosów słupscy radni podjęli uchwałę o zmianie w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Co za tym idzie będzie można zaciągnąć większy kredyt na dokończenie budowy Trzech Fal.

 

Głosowanie poprzedziła długa i burzliwa dyskusja. Nie obyło się bez osobistych i politycznych wycieczek pod adresem prezydenta i radnych. Radni w większości jednak dyskutowali nad problemem wysokich kosztów dokończenia budowy.

Czy urzędnicy sprawdzali dlaczego jest różnica w wycenie miasta, a kwocie podanej przez oferenta – pytał Bogusław Dobkowski, radny Platformy Obywatelskiej.

Trzeba się dobrze zastanowić, co tą budową zrobić. Straciliśmy szansę sprzedaży – mówiła Anna Mrowińska z Prawa i Sprawiedliwości.

– Stoimy przed bardzo trudnym wyborem i można powiedzieć, że każdy będzie zły. Mamy trzy możliwości i żadna nie jest dobra – podsumował wystąpienia radnych Jerzy Mazurek ze Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego.

Na pytania radnych odpowiadał Andrzej Wojtowicz, prezes słupskich Wodociągów, które są partnerem spółki Trzy Fale.

Po blisko 20 minutowej przerwie obyło się głosowanie. 11 radnych było za przyjęciem uchwały. Za głosowali: Beata Chrzanowska, Bogusław Dobkowski, Mieczysław Jaroszewicz, Daniel Jursza, Bernadetta Lewicka, Jerzy Mazurek, Lidia Matuszewska, Andrzej Obecny, Anna Rożek, Paweł Szewczyk i Aldona Żurawska. Pięciu radnych było przeciwnych. Przeciw wprowadzeniu uchwały głosowali: Tadeusz Bobrowski, Robert Kujawski, Tomasz Lesiak, Anna Mrowińska i Zbigniew Wojciechowicz. Od głosu wstrzymał się Robert Danilkiewicz.

Zmiana w wieloletnim planie finansowym daje gwarancje miasta w sprawie kredytu i działalności spółki Trzy Fale. Teraz władze Słupska mogą przystąpić do rozstrzygnięcia przetargu na dokończenie budowy parku wodnego. Przypomnijmy, że swoją ofertę zgłosiła tylko jedna firma, która zaproponowała kwotę blisko o dziewięć milionów wyższą niż szacowało miasto.

Udostępnij.