– To zła i chybiona inwestycja, ale musimy ją dokończyć. Nie mamy innego wyboru – mówił podczas konferencji Robert Biedroń. Prezydent Słupska chce nadzwyczajnej sesji i zgody radnych na zwiększenie kredytu na dokończenie Trzech Fal.  

Prezydent Robert Biedroń wystąpił do przewodniczącej Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Radni muszą zgodzić się na zapis w Wieloletnim Planie Finansowym o finansowania na następne lata inwestycji. – Jesteśmy już po rozmowach z bankiem i gdy radni przyjmą zapis w WPF bank zwiększy kwotę kredytu – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Chodzi o osiem milionów złotych. Słupsk ogłosił przetarg na dokończenie budowy. Zgłosiła się tylko jedna firma, która zaoferowała wyższą o osiem milionów kwotę niż chciało przeznaczyć miasto.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem władz miasta to już w połowie września samorząd będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą.

Nie zamierzam jednak spieszyć się z tą inwestycją. Dokończyć ją trzeba, ale nie za każde pieniądze. Będą dokładnie przyglądał się wydatkom na ten cel – dodaje Biedroń.

Park Wodny Trzy Fale miał być oddany do użytku w czerwcu 2012 roku. Budowa miała kosztować niespełna 58 milionów złotych. Budowa do dzisiaj nie została skończona, a koszty przekroczyły 80 milionów.

Zgodnie z planem Roberta Biedronia park wodny powinien zostać otwarty pod koniec 2018 roku.

Udostępnij.