Książkobus odwiedzi nasz region. Mobilna biblioteka zawita między innymi do Słupska i Ustki

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku razem z Wydawnictwem Media Rodzina realizują nowy projekt zachęcający dzieci do czytania książek. Do tych celów wykorzystują Książkobus, czyli jeżdżący po całej Polsce kolorowy autobus pełen książek, z wnętrzem zamienionym w bajkowy świat. Program wizyty Książkobusu obejmuje: spotkania z młodymi czytelnikami, zabawy i konkursy oparte na prezentowanych książkach oraz przekazanie miejscowej bibliotece książek. Książkobus zawita do Słupska 17 sierpnia – od 9.00 do 17.00 będzie dostępny dla mieszkanek i mieszkanek naszego miasta.

Z tego względu w tych godzinach zatoczka parkingowa po prawej stronie na placu Zwycięstwa od strony ulicy Tuwima będzie wyłączona z ruchu.

Dzień wcześniej Książkobus będzie gościł w Ustce. 16 sierpnia w godzinach 10.00-17.00 po raz pierwszy zagości w usteckim porcie po wschodniej stronie.

Największą atrakcją akcji jest specjalnie przebudowane wnętrze autobusu, które tym razem zamieniono w detektywistyczną przestrzeń. Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Nie zabraknie zabaw, konkursów, różnego rodzaju animacji oraz głośnego czytania. Każdy z uczestników spotkania otrzyma pamiątkowe gadżety.

Udostępnij.