Władze Słupska chwalą się, że nasze miasto znalazło się wysoko w rankingu  rankingu „Kreatorzy rozwoju kultury miejskiej”. Słupsk zajął 20 pozycję w tym zestawieniu. Dla porównania sąsiedni Koszalin drugą.

Niewątpliwie 20 pozycja to sukces Słupska, bo jak mówią włodarze nasze miasto nigdy nie było tak wysoko w tego typu rankingach.

W rankingu, który przygotował zespół DNA Miasta z Fundacji Res Publica znalazło się 100 największych polskich miast. Eksperci sprawdzali, jakie warunki stwarzają dla rozwoju kultury. Autorzy rankingu sprawdzali dostępność do kultury, uczestnictwo w kulturze i działalność miejskich instytucji kultury, otoczenie formalno-prawne działalności kulturalnej  i finansowanie oraz działalność organizacji społecznych.

Słupsk znalazł się na 20 miejscu wyprzedzając m.in. Gdynię, Bydgoszcz, Częstochowę i Szczecin. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ponad dwuletnia praca naszych jednostek, Wydziału Kultury, wszystkich działań, które są podejmowane w przestrzeni miasta i w naszych instytucjach kultury – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Pierwsze miejsce w kraju zajął Sopot. Drugi zaś był Koszalin, który według autorów zestawienia ustępował zwycięzcy tylko w kwestii stwarzania warunków dla działalności pozainstytucjonalnej w sferze kultury.

Udostępnij.