Młodzi artyści z Polski i kilku krajów Europy przez ponad tydzień rezydowali w Słupsku, poznawali miasto i jego historię. Efektem tego pobytu są instalacje plastyczne i eksperymentalny spacer po mieście.

11 artystów młodego pokolenia przyjechało do naszego miasta w ramach projektu Turnus Słupsk. To projekt, który w swojej formie nawiązuje do tradycyjnych artystycznych wyjazdów plenerowych oraz popularnego modelu wakacyjnego wypoczynku.

– Podczas dziesięciodniowego pobytu w Słupsku zaproszeni do udziału w projekcie młodzi twórcy będą mieli okazję poznać historię miasta i jego okolic. Punktem wyjścia do realizacji Turnusu jest nawiązanie do tzw. eksperymentu słupskiego końca lat 80. XX wieku, jego wpływu na kształtowanie się struktury miasta, gospodarkę i relacje społeczne. Zebrana wiedza oraz doświadczenie obcowania z mieszkańcami, architekturą i atmosferą Słupska posłużyły, jako inspiracje do powstania oryginalnych prac – mówi Karolina Brzezinska, kuratorka Turnusu Słupsk.

Zwieńczeniem działań twórczych był niedzielny, eksperymentalny spacer po Słupsku. W jego trakcie można było zobaczyć usytuowane w przestrzeni miejskiej tymczasowe dzieła sztuki.

Udostępnij.