Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy próbowali ukraść instalację elektryczną, którą wcześniej zerwali ze ścian domu.

Policjanci z Komisariatu II, otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w budowie w Słupsku. Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w jednym z pomieszczeń chowali do worków kable elektryczne, które wcześniej jak się okazało zerwali ze ścian.

Zaskoczeni wizytą policjantów sprawcy, nie byli w stanie wytłumaczyć okoliczności i podstaw ich pobytu w tym domu. Mężczyźni zostali zatrzymani a następnie trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 24 i 22 lata. Funkcjonariusze zajmując się tą sprawą wezwali na miejsce przedstawiciela wykonawcy budowy, który wycenił straty na kwotę 5 tysięcy złotych – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Obaj zatrzymani mężczyźni dzisiaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty włamania, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz funkcjonariusze ustalać będą czy zatrzymani mieli związek z podobnymi przestępstwami mającymi miejsce w ostatnim czasie.

Udostępnij.