Znani są zwycięzcy zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Projektu z ZUS”. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Damnie.
„Projekt z ZUS” skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy realizując program szkolny musieli wykonać co najmniej jeden projekt edukacyjny, którego ocena znalazła się na świadectwie. Spośród wszystkich projektów nagrodzono i wyróżniono najlepsze w kategoriach: film, plakat, komiks oraz prezentacja. Wśród laureatów znaleźli się gimnazjaliści z Damna, pokonując ponad 14 000 zgłoszonych uczniów z 348 szkół.
Karolina Dębek, Karolina Baran i Karol Piasecki, uczniowie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Damnie zajęli II miejsce w kategorii plakat za pracę zatytułowaną: „Czy warto się ubezpieczać”.

Celem „Projektu z ZUS” było upowszechnienie i pogłębienie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki niemu uczniowie poznali ideę solidaryzmu społecznego oraz dowiedzieli się m.in. dlaczego trzeba się ubezpieczać, skąd biorą się pieniądze na emeryturę i dlaczego warto opłacać składki. Ta wiedza zaprocentuje w dorosłym życiu i pomoże podjąć świadome decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. W województwie pomorskim do „Projektu z ZUS” zgłosiło się ponad 1300 uczniów z 26 szkół – mówi Krzysztof Cieszyński,  regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego ZUS

Udostępnij.