Z dwóch etapów składa się spory projekt, którego realizację rozpoczęto w miejscowości Ścięgnica, gm. Kobylnica. Poprawie ulegnie stan układu drogowego oraz wybudowany zostanie lokalny system zbierania ścieków. Całe przedsięwzięcie kosztować będzie prawie dwa miliony złotych.

Prace w miejscowości Ścięgnica ruszyły w lipcu. Pierwsze z zadań zostanie ukończone w październiku, natomiast realizacja drugiego potrwa znacznie dłużej, bo aż do kwietnia przyszłego roku. To nie powinno dziwić, ponieważ cały projekt jest dość obszerny, a oba zadania wymagają dochowania należytej staranności.

Pierwszy z elementów prowadzonych w tym miejscu prac zakłada roboty budowlane, które dotyczą budowy lokalnego systemu zbierania ścieków oraz przebudowę urządzeń wodociągowych. Oprócz sieci i przyłączy kanalizacyjnych, powstaną też sieci i przyłącza wodociągowe.

Drugie z realizowanych zadań to równie pracochłonne przedsięwzięcie. Zaplanowano bowiem poprawę stanu istniejącego układu drogowego. Przez najbliższe miesiące służby będą pracować nad przebudową drogi gminnej i powiatowej. Zyskają one nową nawierzchnię z kostki betonowej, zjazdy, a wzdłuż całej trasy zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Prace obejmują też działania na poboczach dróg, gdzie wykonane zostanie profilowanie i humusowanie oraz obsianie trawą.

Zakończenie robót budowlanych w przypadku lokalnego systemu zbierania ścieków planowane jest jeszcze w tym roku. Według harmonogramu powinno to nastąpić do 31 października 2017. Modernizacja układu drogowego potrwa do 30 kwietnia przyszłego roku. W związku z pracami mieszkańcy oraz kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia związane z ruchem pojazdów mechanicznych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Gminy Kobylnica.

„Rewitalizacja układu drogowego w miejscowości Ścięgnica poprzez przebudowę drogi gminnej i powiatowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego, budowę lokalnego systemu zbierania ścieków i przebudową urządzeń wodociągowych (Zadanie Nr 1 Zadanie Nr 2)”, to projekt, który kosztować będzie dwa miliony złotych.

ŹRÓDŁO GMINA KOBYLNICA

Udostępnij.