Przedstawiciele siedmiu uczelni wyższych rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody wygrali naukowcy wędkarze z Olsztyna.

Wędkarze, przedstawiciele szkół wyższych z całego kraju rywalizowali na stawku łabędzim. W szranki stanęło łącznie siedem trzyosobowych drużyn. W ich skłądzie byli wykładowcy, pracownicy uczelni oraz studenci.

Wędkarzom nie straszny był deszcz oraz to jak sami mówią, że w tym dniu ryby nie chciały współpracować. – Jeszcze przed zawodami nastąpiło losowanie sektorów i stanowisk do wędkowania – mówi Stanisław Szymański, wiceprezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku. – Każdy z zawodników miał chwilę do przygotowanie się przed każdą z tur. Zawody podzielone były na dwie tury.

Gospodarzem Mistrzostw Polski była Akademia Pomorska w Słupsku, koło PZW „Belfer” i ZO PZW w Słupsku. Zawody wygrała reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski z Olsztyna. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, a trzecie Politechnika Koszalińska.

Udostępnij.