Andrzej Twardowski wrócił na stanowisko prezesa Czarnych Słupsk. Już raz wyciągnął klub z poważnych kłopotów, czy uda mu się tym razem?

 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacje klubu; „Informujemy, że 30 czerwca 2017 r. odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Słupskiego Towarzystwa Koszykówki SSA, podczas którego Pan Adam Prabucki złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu z powodów osobistych. Po przyjęciu rezygnacji, WZA wybrało Pana Andrzeja Twardowskiego na nowego Prezesa Zarządu STK SSA”.

Andrzej Twardowski piastował funkcję prezesa Czarnych do wiosny tego roku przez ostatnie 16 lat. Gdy obejmował stanowisko klub miał kilkumilionowe długi. Udało mu się wyprowadzić Czarnych na prostą. Klub stał się jednym z najlepszych w kraju.

Pod koniec ubiegłego roku wyszły na jaw nieprawidłowości, których miał dopuścić się były już główny menadżer klubu. W marcu zgodnie z sugestią sponsora Twardowski wycofał się ze stanowiska. Miał to być warunek utrzymania sponsoringu. Energa jednak wycofała się w maju i nie będzie wspierać Czarnych.

Klub, aby utrzymać się w ekstraklasie ogłosił zbiórkę społeczną. Aby zgłosić się do rozgrywek Czarni muszą uzbierać 200 tysięcy złotych. Obecnie na koncie jest blisko 56 tysięcy. Termon zgłoszenia upływa 25 lipca.

Udostępnij.