Zawodnicy AML Słupsk bez kompleksów wdzierają się na salony polskiej  lekkiej atletyki. Maria Szramiak z wynikiem 53,92 w rzucie oszczepem zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Świata U18 w Afryce. Podczas XII Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego dzieci w Łowiczu medale zdobyli również Kewin Małek (srebro) oraz Karolina Michalak (brąz).

Dla Marysi Szramiak ostatnie tygodnie są pełne pozytywnych emocji. Niedawno informowaliśmy, że została stypendystką Fundacji Moniki Pyrek. Teraz podopieczna trenera Mirosława Witka wykorzystała swoją szansę i podczas startu w Gdański wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwach Świata U18, które odbędą się 12-16 lipca w Nairobii (Kenia).

Dużym sukcesem zakończył sie również udział słupskiej młodzieży w ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych. Podczas finału w Łodzi Karolina Michalak zdobyła złoty medal w rzucie piłeczką palantową (44m), Hania Grabowska – srebro w skoku wzwyż (rekord życiowy 151cm) oraz Kewin Małek – srebro w skoku wzwyż (148 cm). Dodatkowo 4 miejsca na Czwartkach zajęły: Zosia Ruminkiewicz (60m, 8,32) i Oliwia Huk (300m, 43,85), X Daria Książek (600m 1;50).  – Reprezentacja Słupska liczyła 34 osoby, z czego oprócz wymienionych jeszcze 5 osób było w czołowej 20-tce – mówi Bernadeta Kopeć, prezes AML Słupsk. – Dawno młodzież ze Słupska nie zdobyła 3 medali podczas finału ogólnopolskiego oraz 2 wysokich miejsc w biegach sprinterskich.

Wisienką na torcie był start Karoliny Michalak i Kewina Małka w XII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym dla dzieci w Łowiczu. Karolina rzutem na odległość 40 metrów zapewniła sobie brązowy medal, a Kewin zdobył „srebro” skokiem na wysokość 156 cm.

Akademia Małego Lekkoatlety od trzech lat jest organizatorem regionalnych Czwartków LA. W tym roku w Słupsku wystartowało 264 uczniów. Trenerami przygotowującymi dzieci do startów są: Bernadeta Kopeć, Mirosław Witek, Piotr Borusiński, Tomasz Czubak, Aleksandra Borusińska oraz Mateusz Diak.