Pracownia regionalna to nowość w słupskiej bibliotece. Ma przede wszystkim służyć pasjonatom historii naszego regionu, ale nie tylko.

Na pracownię regionalną przeznaczono niewielkie pomieszczenie w bibliotece głównej. Zgromadzone są tam zbiory związane z historią pomorza. Pracownia regionalna jest ściśle związana z Bałtycką Biblioteką Cyfrową.

Od lat gromadzimy księgozbiór regionalny poświęcony Pomorzu Zachodniemu i Gdańskiemu – mówi Danuta Sroka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Od lat także dygitalizujemy go na nośnikach cyfrowych, aby udostępnić jak najszerszemu gronu odbiorców. Połączenie tych komórek jest więc naturalne.
Nowa pracownia współpracować będzie z kilkoma instytucjami w Słupsku i regionie. Jedną z nich miejscowy oddział Archiwum Państwowego w Koszalinie. Placówki wspólnie przygotowują publikację dotyczącą historycznej architektury Słupska.

Wspólnie przygotowujemy publikację, na którą składać się będą archiwalia poświęcone architekturze Słupska. Większość dokumentów nie była publikowana. Dodam więcej, że wywoła zdumienie u historyków i pasjonatów przeszłości miasta – mówi Rafał Kuligowski, kierownik słupskiego oddziału Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Udostępnij.