Czworo usteckich radnych założyło pierwszy w historii Rady Miasta Ustka klub radnych Platformy Obywatelskiej. Wniosek wysłano już do przewodniczącego.

Klub radnych Platformy Obywatelskiej założyli radni Edyta Trybus Żebrowska, Adriana Cerkowska-Markiewicz, Barbara Podruczna-Mocarska i Krzysztof Korniluk. Wniosek dotyczący formalnego stworzenia klubu został już przesłany do przewodniczącego rady miasta Ustka.
Zgodnie ze statutem miasta Ustka w radzie miasta może powstać klub radnych, jeżeli będzie ich minimum czworo. Po dołączeniu do PO radnej Barbary Podrucznej spełniony został ten wymóg. Decyzja o założeniu koła zapadła na ostatnim posiedzeniu zarządu usteckiego koła Platformy Obywatelskiej.
Jak czytamy w Statucie Miasta Ustka klubom przysługują uprawnienia wnioskodawcze i opiniodawcze w zakresie organizacji i trybu działania Rady. Kluby radnych mogą przedstawiać swoje stanowisko na sesji Rady wyłącznie przez swych przedstawicieli.

Zbigniew Konwiński, poseł PO ze Słupska, który uczestniczył w zarządzie powołującym klub radnych jest przekonany, że taka decyzja wzmocni partię w radzie i pomoże radnym w wyrażaniu swoich opinii i poglądów.

Źródło ustka24.info

Usteccy radni założyli klub radnych Platformy Obywatelskiej

Udostępnij.