Doskonałe starty słupskich judoków na zawodach w Elblągu i Szubinie. Słupscy wojownicy przywieźli kilkanaście medali.

Do Szubina na Mistrzostwa tego miasta udali się najmłodsi judocy Gryfa Słupsk i wrócili z 9 medalami. Do rywalizacji przystąpiło 240 zawodników z 21 klubów. Słupszczanie pokazali się z bardzo dobrej strony i w punktacji drużynowej sklasyfikowani zostali na 6 miejscu.
Na wyróżnienie wśród chłopców zasłużył Paweł Wota ( 29 kg). Słupszczanin stoczył 5 pojedynków i wszystkie zakończył przed czasem. Paweł pokazał, że ma ogromne możliwości i przy większej samodyscyplinie i koncentracji jest w stanie osiągać znaczące sukcesy.
5 walk (4 wygrane) stoczyła ,również Weronika Urbaniak (35 kg), która ostatecznie wywalczyła srebrny medal.Weronika to bardzo ambitna i pracowita zawodniczka. Stawia sobie ambitne cele i z wielką determinacją stara się je osiągać. Mimo krótkiego stażu robi znaczące postępy i widać już pierwsze efekty treningu specjalistycznego.

Miejsca słupskich judoków:
1 m-ce Paweł Wota ( 29 kg)
2 m-ce Weronika Urbaniak (35 kg), Hanna Chmielnicka ( +40 kg),Oliwia Szycko (48 kg),Łukasz Bielawa ( 35 kg), Hubert Żuk (+60 )
3 m-ce Zuzanna (35 kg) i Jakub Martyna (29 kg),Maria Musiałek (40 kg)
5 m-ce Szymon Lewicz (+40 kg) ,Maria Orlikowska ( 40 kg)

Z Otwartych Mistrzostwach Elbląga w judo im. Czesława Misiuka słupszczanie przywieźli z Elbląga cztery medale. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta zdobywając 2 złote medale. Martyna Szaniawska wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, każdą walkę inną techniką, Młoda judoczka ze Słupska już kolejne zawody rozstrzygnęła na swoją korzyść w zdecydowany sposób.

Inna reprezentantka Gryfa Kasia Gołojuch, również wygrała swoją kategorie wagową  w sposób zdecydowany. Słupszczanka z każdym turniejem nabiera większej pewności i będzie silnym punktem klubu na Mistrzostwach Polski młodziczek.
Brązowe medale przypadły chłopcom. Jakub Nieznalski i Janusz Rydzewski to młodzi judocy, którzy bardzo się starają, by dorównać swoim starszym, bardziej utytułowanym kolegom i robią stałe postępy.

Wyniki

1 miejsca Katarzyna Gołojuch (48kg), Martyna Szaniawska (+66kg)

3 miejsca Jakub Nieznalski (46kg), Janusz Rydzewski (55kg)

oraz punktowane 4 miejsce Dawid Siemieński (50kg)

 

Udostępnij.