Za tydzień doga ze Słupska do Gdańsk będzie zablokowana w czterech miejscach. Protesty zapowiadają przedstawiciele samorządów. Będą walczyć o budowę ekspresówki.

Jak piszą samorządowcy: tak długo wyczekiwana budowa drogi ekspresowej S-6 w województwie pomorskim wciąż odwleka się w czasie. Mimo rozpoczętej procedury przetargowej, w medialnych doniesieniach raz po raz pojawiają się różne i sprzeczne ze sobą informacje. Czy S-6 zostanie wybudowana na całej długości? Czy tylko do pewnego odcinka? Jeśli tak, to do którego?  A może wcale?

Wskutek rosnącej frustracji społeczności lokalnej narodziła się oddolna inicjatywa zorganizowania protestu, którego wynikiem będzie blokada drogi krajowej nr 6 w czterech różnych miejscach.

22 maja (poniedziałek) krajowa szóstka będzie blokowana przez manifestacje w miejscowościach: Godętowo (gmina Łęczyce 15:30-16:30), Mosty (gmina Nowa Wieś Lęborska 15:30-16:30), Lębork (15:30-16:30) oraz Darżyno (gmina Potęgowo 14:00-15:00).

– Protest nie ma charakteru antyrządowego. Mieszkańcy Pomorza Środkowego mają po prostu dość czekania na zaplanowaną od wielu lat inwestycję. Odcinek ten jest już po I etapie przetargu. Żądamy utrzymania ustalonego harmonogramu prac i oddania do użytku drogi na terenie Województwa Pomorskiego do końca 2020 roku, jeszcze w tej perspektywie finansowej pozyskiwania środków unijnych. Szybkie i bezpieczne połączenie drogowe zachodniej części Województwa Pomorskiego  z  Trójmiastem to warunek jej zrównoważonego rozwoju, to sprawny i przewidywalny  w czasie dojazd do pracy, na studia, transport towaru oraz oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy – mówią organizatorzy.
Na facebooku utworzono wydarzenie: Tak dla S6 ! Wspólny protest 4 gmin:
https://web.facebook.com/events/305385009893663/

Udostępnij.