Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostali laureatami XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”. Na konkurs wpłynęło trzy i pół tysiąca prac z 15 państw.

Uczniowie z słupskiego plastyka: Hanna Lew Kiedrowska, Ewelina Babis, Aleksandra Podlubna, Sara Wencel i Eryk Roman sięgnęli po nagrody i wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”. „Barwy dzieciństwa” – taki był temat przewodni tegorocznej edycji konkursu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie spojrzeć w głąb siebie oczami dziecka, by odkryć to, co w nich wielkie i niewidzialne, a następnie wyrazić odkryte wartości środkami plastycznymi.

Eryk Roman i Sara Wencel zdobyli nagrody równorzędne w kategorii wiekowej 14- 17 lat, natomiast Hanna Lew Kiedrowska sięgnęła po nagrodę równorzędną w kategorii wiekowej 17-19 lat – w tej samej kategorii wyróżnienie zdobyły Ewelina Babis i Aleksandra Podlubna. Uczniów do konkursu przygotowywali opiekunowie: Maria Karpińska, Julita Rzeppka oraz Bogdan Jankowski, nauczyciele w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Licealiści ze Słupska konkurowali z młodymi artystami z całej Polski oraz 14 państw (Chiny, Bułgaria, Litwa, Węgry, Łotwa, Cypr, Bahrajn, Czechy, Rumunia, Indonezja, Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan).

Na konkurs „Inne Spojrzenie” napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych czternastu edycjach organizatorzy mieli okazję oglądać 37026 prac plastycznych z Polski oraz z 51 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii. Konkurs „Inne spojrzenie” jest nie tylko ogromnym wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy też celom charytatywnym.

Hanna Lew-Kiedrowska, jedna z laureatek

Udostępnij.