W Słupsku odbędzie się jednak dekomunizacja ulic. Nie chciał jej przeprowadzić Robert Biedroń. Prezydent Słupska powoływał się na ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców, którzy byli przeciwni zmianom nazw swoich ulic. 

Chodzi dokładnie o 10 ulic. Dziewięć z nich znajduje się na osiedlu Niepodległości, która dawniej nosiło nazwę Budowniczych Polski Ludowej. Wszyscy patroni ulic, których nazwy będą zmienione, związani są z poprzednim ustrojem. Ulica Wincentego Rzymowskiego zmieni się  na Warszawską, Stanisława Budzyńskiego na Tadeusza Mazowieckiego, Franciszka Fiedlera na Arkadego Fiedlera, Wincentego Matuszewskiego na Fryderyka Pałubickiego, Stanisława Pestkowskiego na ks. Adolfa Pojdy, Stanisława Trusiewicza na Jana Nowaka  Jeziorańskiego, Mieczysława Kozłowskiego na Władysława Bartoszewskiego, Jana Tyszki na Bronisława Geremka i Bronisława Wesołowskiego na Żołnierzy Wyklętych. 10 ulicą, która zmieni swojego patrona jest znajdująca się w centrum ulica Gwardii Ludowej. Niebawem będzie nosić nazwę MKS Cieśliki.

Wyboru nazw dokonała komisja Rady Miejskiej – tłumaczy Karolina Chalecka z biura prasowego słupskiego ratusza. – Jeszcze w kwietniu temat stanie na sesji. Prezydent był przeciwny zmianom i można powiedzieć, że nadal jest. Jednak powstała ustawa, której musimy przestrzegać.

Udostępnij.