Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem i w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę dwóm słupskim policjantom. W ten sposób sprawca chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych.

 

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej w ramach prowadzonej wielkanocnej akcji „bezpieczny weekend” w miejscowości Warblewo zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego vw polo. Samochodem tym kierował 54-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. W trakcie rozmowy z nim, funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Gdy chcieli poddać go badaniu alkomatem kierowca nagle odjechał z miejsca zdarzenia i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując mu zatrzymanie pojazdu. Kierowca na ostrym zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Podczas badania alkomatem okazało się, że 54 – latek był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,1 promila alkoholu. W związku z tym policjanci przystąpili do sporządzania dokumentacji związanej z ujawnionym przestępstwem drogowym. Wtedy zatrzymany zaproponował i obiecał funkcjonariuszom , że jeśli odstąpią od dalszych czynności służbowych w tej sprawie, to da im 2,5 tysiąca złotych. Policjanci zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Sprawca został przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Słupsku i do czasu wyjaśnienia okoliczności popełnienia obu przestępstw został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za próbę wręczenia policjantom łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Oczywiście poniesie on także konsekwencje prawne związane z ucieczką i kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

źródło KMP Słupsk

Udostępnij.