Skąd wziąć fundusze na ukończenie budowy słupskiego akwaparku? Od darczyńców – to najnowszy pomysł słupskich urzędników. Najhojniejsi darczyńcy otrzymają pamiątkowe tablice i karnety do akwaparku. 

Poza finansowaniem dokończenia budowy z budżetu miasta i środków zewnętrznych, powołanie Funduszu, to kolejny sposób na pozyskanie brakujących środków potrzebnych do zakończenia budowy akwaparku. W praktyce zbiórka będzie wyglądała w ten sposób, że w trzech miejscach w mieście (ul. Wojska Polskiego przy dworcu kolejowym, pl. Zwycięstwa przy ratuszu oraz w CH Jantar) staną wielkie skarbonki. Ponadto zostaną wyemitowane cegiełki o nominałach takich jak banknoty czyli: 10, 20, 50, 100, 200 zł oraz o nominale 500 zł. Pieniądze będzie można również wpłacać na specjalnie uruchomiony numer konta bankowego.

Wpłat można dokonywać anonimowo lub z podaniem swoich danych osobowych, ta druga możliwość jest o tyle lepsza, że wśród wszystkich ofiarodawców zostanie wylosowanych 100 karnetów rocznych do akwaparku. Ponadto dla ofiarodawców, którzy wpłacą 1000 zł lub więcej przygotowane zostaną specjalne tabliczki pamiątkowe z imieniem i nazwiskiem lub nazwą przedsiębiorstwa. Będą one montowane w… niecce pływalni a nazwiska darczyńców będzie można zobaczyć dopiero po zanurkowaniu.

Do ukończenia budowy akwaparku brakuje około 21 milionów złotych. Jeśli zbiórka publiczna się powiedzie, to znaczy jeśli miasto zbierze jedną czwartą tej kwoty, w podobny sposób będą zbierane pieniądze na budowę hali sportowo-widowiskowej. Akwapark ma być gotowy na przełomie 2018 i 2019 roku, czyli ponad sześć lat po planowanym pierwotnie otwarciu.

Udostępnij.