W Centrum Aktywności Twórczej przy Pracowni Obrazu powstaje ciemnia fotograficzna. Organizatorzy zbierają do niej stary sprzęt.

W usteckim Centrum Aktywności Twórczej w Pracowni Obrazu obok nowoczesnego sprzętu do rejestracji i przetwarzania zdjęć, ma szansę pojawić się pracownia fotografii analogowej i ciemnia, w której będzie można wywoływać tradycyjne zdjęcia. Krzysztof Tomasik, instruktor prowadzący bezpłatne zajęcia w Pracowni Obrazu w CAT apeluje  o udostępnienie starego sprzętu ciemniowego, jeśli ktoś taki ma, a już go nie używa.

– Czasem w piwnicach czy na strychach zalegają stare powiększalniki, kuwety, lampy ciemniowe, zegary czy maskownice. Jeśli ktoś nie wie, co z nimi zrobić, może je podarować CAT – mówi.

Centrum przyjmie też od darczyńców stare aparaty fotograficzne, chemię fotograficzną i filmy fotograficzne.

fot. Krzysztof Tomasik

Z ciemni będą korzystać uczestnicy warsztatów w Pracowni Obrazu, ale nieodpłatnie będą też mogli w niej wywoływać zdjęcia wszyscy darczyńcy.

– Możemy razem odkryć na nowo prawdziwą magię fotografii. Takie zdjęcia samodzielnie wykonane od początku do końca, czas oczekiwania na wyłonienie się obrazu na naświetlonej kliszy, a potem suszenie fotografii, to naprawdę ogromna frajda. Warto się tego nauczyć zanim całkiem zapomnimy o tradycyjnych technikach – mówi Krzysztof Tomasik. Jeśli ktoś chce wspomóc pracownię fotografii analogowej może dzwonić pod nr tel. 515 089 686 lub pisać k.tomasik@bgsw.pl

fot. Krzysztof Tomasik

Udostępnij.