Tłumy młodych słupszczan uczestniczyły w Akademickich Spotkaniach z Przedsiębiorczością. To była okazja do zapoznania się ofertą rynku pracy przygotowaną dla studentów i absolwentów uczelni.

Hol popularnego humanika zamienił się w salę wystawową. Swoje stoiska wystawili pracodawcy, pośrednicy pracy oraz Akademia Pomorska. Spotkania z przedsiębiorczością są kolejnym puntem współpracy słupskiej uczelni z lokalnymi pracodawcami. – To pierwszy rok akademicki, w którym plan przygotowaliśmy z przedsiębiorcami – mówi prof. Danuta Gierczyńska, prorektor Akademii Pomorskiej w Słupsku. – Zgodnie z wymogami staramy się dostosować nasze kierunki kształcenia do potrzeb  rynku pracy. Z przedsiębiorcami współpracujemy już od dłuższego czasu.

Akademia Pomorska dostosowuje kierunki kształcenie to potrzeb rynku  pracy. Pracodawcy nie tylko określają swoje zapotrzebowanie, ale także chętnie przyjmują studentów na praktyki, a po zakończeniu edukacji oferują zatrudnienie.

Cenimy sobie współpracę z uczelnią – mówi  Wioletta Kozłowska z Kaliop Polska. – Jesteśmy współautorem jednej ze specjalizacji. Zapewniamy studentom praktyki i w dalszej perspektywie miejsca pracy.

dav

dav

dav

dav

Udostępnij.