Doskonały koncert dał legendarny zespół KULT z Kazikiem Staszewskim w miniony piątek w Bibliotece Miejskiej w Kępicach. Na widowni komplet, w większości… słupszczan, którzy zadawali sobie pytanie, dlaczego w Słupsku takich koncertów nie ma?

W piątkowy wieczór na drodze do Kępic tłoczno było już od samego Słupska, sznur samochodów ciągnął na koncert Kultu do tamtejszej biblioteki. Sala pękała w szwach, przed biblioteką spora garstka ludzi, którym nie udało się w porę kupić biletów. Czekali na zimnie i liczyli na cud. W środku 400 osób, wszystkie miejsca zajęte, ale nikt nie siedział.

Wśród komentarzy przed i po koncercie dało się wyraźnie wyłowić jeden wątek; „Dlaczego, to co udaje się w Kępicach, nie wychodzi w Słupsku?”. Chętni na rockowe koncerty jak widać są. Nie ma odpowiedniej sali? Bzdura! Raczej brakuje dobrego organizatora takich imprez. W Kępicach to już nie pierwszy koncert legend polskiej sceny punkrockowej i alternatywnej. Tu poza Kultem grały m.in. Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Oddział Zamknięty, Hurt i inne. W kolejce już czeka Dezeter.

Wszystko za sprawą lokalnych władz, a konkretnie burmistrz Magdaleny Gryko, głównej pomysłodawczyni koncertów i jej prawej ręki Marty Borodziuk, dyrektorki Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice. Obie panie z powodzeniem udowodniają, że nie trzeba mieć super warunków żeby namówić na granie prawdziwe gwiazdy.

W ostatnich latach Kępice wyrobiły sobie już markę jako miejsca, w którym odbywają się niezapomniane koncerty – mówi Magdalena Gryko, burmistrz miasta. – Mamy tu swój niepowtarzalny klimat. Teraz jest tak, że znane zespoły same do nas dzwonią i pytają czy mamy jakiś wolny termin żeby u nas zagrać. 

W Kępicach grają również kapele z nurtu disco-polo, ale zbierają zdecydowanie mniejszą widownię.

A Kult? Jak zwykle nie zawiódł. Na scenie pojawił się pełen skład, powiększony o sekcję dęta, łącznie 10 muzyków. Kazik od początku złapał kontakt z publicznością. Podczas ponad dwu i półgodzinnego koncertu zespół zagrał swoje największe przeboje oraz utwory z najnowszej płyty. Podczas utworu „Polska” trzymał rozpostartą polską flagę z napisem Kult Kępice, którą otrzymał od jednego z fanów.

Publiczność ze Słupska gratuluje Kępicom,  trochę zazdrości i czeka na kolejne koncerty.

Udostępnij.