Już po raz XII odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Gwiezdny Krąg”, w której wziąć udział mogą wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Jest to największa tego typu Olimpiada w kraju, z najdłuższą tradycją i jedyną, która posiada patronat Komisji Europejskiej. Nagrodą główną dla trzech najlepszych osób jest staż w Brukseli ufundowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Słupski Instytut ds. Młodzieży, Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” oraz Miasto Słupsk przy wsparciu Sieci Informacyjnej Europe Direct w Polsce przygotowali tegoroczną Olimpiadę, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Dziesięć priorytetów dla Europy – droga do lepszej Unii”.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest popularyzowanie wiedzy wśród uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych idei Zjednoczonej Europy, zasad demokratycznego państwa prawa, historii integracji Unii Europejskiej, mechanizmów funkcjonowania instytucji europejskich, systemu prawa unijnego, praw i obowiązków przysługującym obywatelom Unii Europejskiej oraz polityk Unii Europejskiej.

Uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie mogą zarejestrować się na Słupskiej Miejskiej Platformie E-learningowej (http://szkolenia.slupsk.eu) nie później niź do 28 lutego 2017 roku.

– Od 12 lat organizujemy tę Olimpiadę. Jest to nie tylko doskonała platforma wymiany wiedzy i doświadczeń uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie funkcjonowania Unii Europejskiej, ale także miejsce do dyskusji nad przyszłością Europy widzianą okiem młodzieży. Od początku istnienia Olimpiada ma wsparcie zarówno Komisji Europejskiej jak i Posłów do Parlamentu Europejskiego. Dotychczas wzięło w niej udział ponad 30 tysięcy uczniów z całej Polski, a dzięki wsparciu naszych partnerów ponad 50 z nich wzięło udział w stażach i wizytach studyjnych w Brukseli – powiedział dr Rafał Kuligowski, prezes Słupskiego Instytutu ds. Młodzieży oraz członek Team Europe.

 

Udostępnij.