Stu biegaczy pierwszy raz w Ustce przebiegło Wilczym Tropem. Pokonali symboliczny dystans 1963 metrów, aby uczcić pamięć żołnierzy niezłomnych. Podobne biegi odbyły się w całym kraju.

W kilkudziesięciu garnizonach w całej Polsce, w  tym również w Ustce,  w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się doroczny „Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metrów. Dystans to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni wyklęty Józef Franczak ps. Lalek.

Bieg został zorganizowany na usteckiej promenadzie pod latarnią morską. Wzięło w nim  udział 100 zawodników i zawodniczek. Najmłodsza uczestniczka biegu miała 4 latka – mówi  kmdr ppor. Robert Biernaczyk

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale. Były również rozlosowywane wg numerów startowych różne upominki ufundowane przez MON, Urząd Miasta Ustka i sponsorów. Ze względu na sztormową aurę, nie zabrakło ciepłych napojów i wojskowej grochówki.

Organizatorem biegu było Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej wspólnie z Urzędem Miasta Ustka i 6. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym.

 

Źródło CSMW w Ustce, fot.  kmdr ppor. Robert Biernaczyk

Udostępnij.