PiS ma nową koncepcję budowy dróg na Pomorzu. Nie ma w niej mowy o trasie S6 na odcinku Sianów-Lębork. Za to powstanie droga krajowa do Władysławowa.

O rozpoczęciu prac nad koncepcją nowej drogi krajowej łączącej Gdynię z Władysławowem poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Projekt miałby pomóc uporać się z korkami, które tworzą się na drodze na Półwysep Helski.

Budowa drogi ze Szczecina do Trójmiasta na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i A1 miała się rozpocząć w 2018 r. Ponad rok temu ogłoszono przetargi na niektóre odcinki trasy.
Szmit potwierdził, że na realizację drogi S6 może zabraknąć środków w dopracowywanym właśnie Krajowym Funduszu Drogowym. Wartość prac na odcinku S6 od Gdańska do Koszalina, wraz z Obwodnicą Metropolitalną Trójmiasta, została oszacowana na 7,7 mld zł.

Udostępnij.
 • Ducke Fake

  Gdzie jest ta kochanka Kaczora, która tak „ciężko” pracowała dla suwerena?

 • piotr mieczyslaw

  czy rozpaczac? nie! wybor wejherowo-wladyslawowo jest trafniejszy ,powinnismy
  walczyc o 2 tor bo kolej to predkosc i bezpieczestwo!
  Tak krawiec kraje …..

  • Płk Nill

   piotrusiu mieciu, czy jak ci tam?

   NIE CHRZAŃ!!!

   Jesteśmy jednym z większych miast tego parszywego województwa, a „stolica” się od nas odcina! Niedługo zaorają i tę drogę która jest, i pozostanie nam normalne połączenie jedynie z zachodem!
   A może to i dobrze?!? Lepiej nam będzie jak najdalej od tego gniazda pisosolidaruchów!!!!!!!