Andrzej Twardowski rezygnuje z funkcji prezesa zarządu Czarnych Słupsk. Taki był warunek sponsora.

Jak podaje Radio Gdańsk opierając się na nieoficjalnych ustaleniach Andrzej Twardowski złożył rezygnacje z funkcji. Jednak oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać dzisiaj.

Warunek o odejściu prezesa postawiła Energa. Dymisja miała zapewnić dalszy sponsoring klubowi.

To efekt afery, która wybuchła w klubie. Władze koncernu miały stracić zaufanie do zarządu w wyniku działań Marcina Sałaty, głównego menadżera klubu. Zgłosił się do prokuratury, informując o przypadkach naruszenia prawa, których się dopuścił. Chodzi między innymi o fałszowanie dokumentów.

Straty klubu mają wnosić 200 tysięcy złotych.

Andrzej Twardowski funkcje prezesa Czarnych objął w 2001 roku. Wyprowadził klub z ogromnych długów i zapaści. Za jego kadencji Czarni cztery razy sięgnęli po brązowy medal w ekstraklasie.

OŚWIADCZENIE ANDRZEJA TWARDOWSKIEGO

W załączniku przesyłam oświadczenie Prezesa Andrzeja Twardowskiego.

Treść oświadczenia:

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że 15 lutego 2017 roku na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej Słupskiego Towarzystwa Koszykówki S.S.A. złożyłem rezygnację
z zajmowanego przeze mnie stanowiska Prezesa Zarządu.

Zawsze podkreślałem, że Klub Energa Czarni Słupsk był dla mnie najważniejszy. Dzisiaj, kierując się wyłącznie dobrem Klubu, w obliczu mediacji ze strategicznym sponsorem podjąłem decyzję o rezygnacji.

Dziękując wszystkim za 16 lat wspólnej historii chciałbym podkreślić, że pozostawiam Klub w dobrej kondycji i sportowej i finansowej oraz przypomnieć, co udało nam się wspólnie osiągnąć.

Zarządzanie Klubem przejąłem w 2001 roku, kiedy Klub znajdował się w katastrofalnej sytuacji, z długiem sięgającym 8,5 mln zł i miał fatalną reputacją  we wszystkich środowiskach. Wyprowadzenie go z tych dramatycznych okoliczności zajęło nam kilka lat. Klub stał się stabilny finansowo, dobrze zorganizowany, a prowadzone przez nas działania marketingowe znane były w całej Polsce.

Pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyliśmy w sezonie 2005/2006, potem jeszcze trzykrotnie stanęliśmy na  podium – ostatni raz w sezonie 2015/2016.

Przez te wszystkie 16 lat Klub aktywnie pełnił rolę edukacyjną, prewencyjną, rozrywkową i profilaktyczną w słupskim środowisku, stając się silną wizytówką naszego miasta.

Moim zadaniem jako prezesa było zarówno zabezpieczenie dobrego składu zespołu jaki i finansowych fundamentów do działania. Dzisiaj Klub ma podpisane trzyletnie umowy sponsorskie z Grupą Energa i Urzędem Miejskim w Słupsku oraz kilkadziesiąt innych umów sponsorskich.

Za sprawą generalnego menedżera Klub padł ofiarą niezgodnych z prawem działań i znalazł się w trudnym położeniu. Odkrywszy nadużycie niezwłocznie i z determinacją podjęliśmy działania wyjaśniające, doprowadzając do ujawnienia prawdy Chciałbym przypomnieć, że jako prezes Klubu podjąłem szereg decyzji i działań formalnych, niezbędnych do prawidłowego działania i ochrony wizerunku oraz do utrzymania poziomu sportowego umożliwiającego gotowość do walki o kolejne medale. Wierzę, że podjęte przeze mnie działania były słuszne i mimo niesprzyjających warunków Zespół znowu sięgnie po sportowe laury. To świetny Klub, świetny zespół, cudowna społeczność sympatyków koszykówki, którzy zasługują na szacunek także przy biznesowym stole.

Szanowni Państwo,

na swojej drodze spotkałem mnóstwo wspaniałych ludzi, z którymi miałem przyjemność współpracować. Chciałbym im wszystkim serdecznie za to podziękować.

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich kibiców Energi Czarnych Słupsk, którzy tworzą najlepszą grupę koszykarskich fanów w Polsce. Wasza radość z sukcesów odnoszonych przez nasz zespół była dla mnie najlepszą nagrodą za osobiste zaangażowanie w rozwój naszego Klubu w każdym z 16 wspólnych sezonów.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Twardowski

Udostępnij.