Ofensywny lub defensywny pomocnik, który nie boi się grać na skrzydłach, a przy tym jest skuteczny przy stałych fragmentach gry. Kilka lat temu przechodził do Miedzi Legnica jako nominalny prawy pomocnik. Później mówił o sobie „Jestem ofensywną szóstką. Kto interesuje się futbolem, wie co to znaczy”

Marcin Kajca to pierwszy oficjalnie zakontraktowany zawodnik przez trzecioligową Pogoń Lębork na rundę wiosenną. Utytułowany zawodnik nie ukrywa, że przychodzi do Pogoni tylko ze względu na trenera Walkusza. To właśnie w Bytowie (59 meczów i 7 goli) Kajca święcił swoje największe sukcesy, w tym historyczny awans do I ligi. W swojej długiej piłkarskiej karierze w barwach KSZO Ostrowiec Kajca rozegrał 21 spotkań w I lidze strzelając 1 gola w spotkaniu z Widzewem Łódź. Ma w swoim dorobku także 122 mecze w II lidze (Okocimski Brzesko, Miedź Legnica i Drutex Bytovia Bytów) oraz 31 meczów w III lidze (Finishparkiet Drewęca Nowe Miasto i Bałtyk Gdynia).

30-letni zawodnik jest wychowankiem krakowskiego Wawelu. Krakowianin występował tam do 2006 roku. Później zaliczył m.in. takie kluby jak LKS Nieciecza (obecna Termalica Bruk-Bet), Górnik Wieliczka, Kmita Zabierzów, Okocimski Brzesko, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Viktoria Žižkov (Czechy, II liga), Miedź Legnica, Bytovia Bytów, NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 (Niemcy). W rundzie wiosennej 2015 roku rozegrał dwanaście spotkań w barwach trzeciligowego Bałtyku Gdynia. Kolejnym klubem Kajcy był Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 zagrał w III lidze we wszystkich meczach zdobywając przy tym 7 bramek. Wiosną ubiegłego roku przeszedł do trzecioligowej Elany Toruń. Podczas jednego z zimowych sparingów nieszczęśliwie zerwał wiązadła krzyżowe.

Rehabilitacja trwała ponad pół roku. Po kontuzji nie ma już śladu. Kajca w Lęborku jest od początku listopada i zaliczył w tym czasie z drużyną Pogoni kilkanaście treningów. Przez ten czas dał się poznać jako zaangażowany w życie drużyny zawodnik z mocną osobowością. Marcin Kajca solidnie przepracował okres przygotowawczy, uczestniczył w zimowym zgrupowaniu i w meczach kontrolnych. Klasowy zawodnik jakim jest z pewnością Marcin Kajca ma pomóc w utrzymaniu III ligi w Lęborku. Wielkie doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie będą wiosną nie do przecenienia.

Udostępnij.