Sara Wencel, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno – Plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”. Licealistka sięgnęła po najwyższy laur w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

To dla mnie spore zaskoczenie, a zarazem ogromne wyróżnienie. Sukces cieszy mnie bardzo i dodaje skrzydeł. Jestem po prostu szczęśliwa. Nagroda w tak ważnym konkursie z pewnością stanowi dla mnie motywację do dalszego działania i rozwoju artystycznego – mówi Sara Wencel, uczennica z słupskiego plastyka.

Licealistkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kałuża – Horbaczewska, nauczyciel matematyki w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Z kolei zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka -Lubię to!”.

Udostępnij.