Sprawni Razem podsumowują miniony rok. Mają czym się chwalić. Udało się im zdobyć liczne tytuły mistrzowskie w tym mistrzów kraju.

Zawodnicy UKS „Sprawni – Razem” przy SOSW w Słupsku ubiegłym roku 2016 na zawodach rangi mistrzostw Polski Szkół Specjalnych Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni – Razem’ zdobyli 24 medale – 6 złotych11 srebrnych, 7 brązowych .

Najwięcej bo 8 uprawiający tenis ziemny 3 złote,2 srebrne i 3 brązowe na zawodach rozgrywanych w Kłodzku.

W piłce nożnej dziewcząt występujące w reprezentacji województwa pomorskiego słupszczanki przyczyniły się do zdobycia 2 srebrnych medali w zawodach na hali rozegranych Słupsku oraz na Orliku w Krakowie . W piłce nożnej chłopców występujący jako reprezentacja województwa pomorskiego uczniowie SOSW ze Słupska zdobyli 2 srebrne medale w halowej piłce nożnej rozegranych w Krakowie i Płocku.

W piłce ręcznej chłopców w zawodach rozegranych w Obornikach Śląskich wspólnie z uczniami ZSS nr 2 z Gdańska brązowy medal.

W pływaniu w Ciechanowie 2 srebrne medale. Lekkoatleci 4 na zawodach Ostrzeszowie 2 złote 1 srebrny 1 brązowy. Badmintoniści na zawodach w Koninie – 1 brązowy. W Głogowie w kręglach – 1 srebrny oraz brązowy w tenisie stołowym rozegranych w Płońsku. . / .

Na zakończenie roku 2016 najlepsi sportowcy Specjalnego Ośrodka z Szkolno – Wychowawczego zostali wyróżnieni dyplomami, medalami i upominkami.

W roku 2017 Stowarzyszenie ” Sprawni – Razem ” będzie obchodzić Jubileusz 25-lecia

Opiekunem UKS ‚Sprawni – Razem” od czasu jego powstania tj. 1996 roku jest nauczyciel WF w SOSW w Słupsku Wiesław Romański.

Udostępnij.