Platforma Obywatelska nie poddaje się w sprawie reformy oświaty. Działacze tej partii oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego chcą przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Zbiórka podpisów ruszyła także w Słupsku.

Akcja jest odpowiedzią na podpisanie przez prezydenta ustawy o reformie edukacji. Według nowych przepisów zlikwidowane zostaną gimnazja, a powróci ośmioletnia szkoła podstawowa.

Zdaniem działaczy Platformy Obywatelskiej to cofanie się do lat 50-tych ubiegłego wieku. – My cofamy się. Cała te reforma jest demolowaniem polskiej oświaty. I na to nie możemy się zgodzić. Partia rządząca twierdzi, że słucha się suwerena więc chcemy pokazać, że suweren, czyli społeczeństwo nie godzi się na taką reformę – mówi Zbigniew Konwiński, słupski poseł Platformy Obywatelskiej
odpisy zbierane pod wnioskiem o referendum będą w samym mieście oraz na terenie całego powiatu. Pod wnioskiem w sprawie referendum można podpisać się między innymi w biurze PO przy a. Sienkiewicza.

Akcja trwać będzie przez najbliższe tygodnie. Według polityków PIS akcja zbiórki podpisów ma na celu jedynie dać możliwość zaistnienia opozycji. Ponadto uważają, że organizację referendum jest już za późno, bo reforma jest już wdrażana.

Udostępnij.