53-letniego mieszkańca gminy Główczyce podejrzewanego o kłusownictwo zatrzymali funkcjonariusze policji. Na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie pozyskane mięso sarny oraz kilkanaście sztuk wnyków.

Policjanci z Główczyc od kilku tygodni tropili kłusownika. Śledczy zajmując się tą sprawą natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. – Kryminalni weszli na teren obserwowanej posesji. Tam w trakcie przeszukania odnaleziono kilkanaście sztuk wnyków służących do kłusownictwa oraz nielegalnie pozyskane mięso sarny. Było ono było już po porcjowane i ukryte w lodówce – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Podczas przeszukania, mężczyzna wskazał kolejne miejsca gdzie w pobliskim lesie założył wnyki. Zabezpieczone przez policjantów narzędzia będą teraz stanowiły dowód w sprawie przed sądem. Zatrzymany 53-latek usłyszał zarzuty kłusownictwa. Grozi mu kara do lat pięciu pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznawane jest za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego użyj wp_get_current_user(). in /home/gryfstro/domains/gryf24.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3879