W imponującym stylu młodzi piłkarze UKS Olimpijczyk wygrali Halowy Turniej Piłki Nożnej Kaszub Cup. Drużyna z Kwakowa wygrała wszystkie mecze, nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

Mocnym akcentem rozpoczęli ten rok piłkarze Olimpijczyka Kwakowo. Już w pierwszych dniach stycznia dodali do swojej pucharowej kolekcji trofeum za zwycięstwo w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kaszub Cup. Edycji wyjątkowej, ponieważ tym razem o zwycięstwo w całych zawodach walczyło aż trzydzieści zespołów.

Rywalizację grupową piłkarze z Kwakowa rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad GOSRiT Luzino. Wygrana 5:0 mocno rozbudziła apetyty kibiców i zwiastowała dobrą formę młodych zawodników Krzysztofa Mullera. W kolejnych spotkaniach zwycięstwa były równie okazałe. Piłkarze z Kwakowa znaleźli sposoby na pokonanie Gwardii Koszalin, Bałtyku Gdynia, Gryfa
Słupsk i Błękitnych Wejherowo.

Na drodze do półfinału stanęła druga drużyna słupskiego Gryfa. Choć młodzi piłkarze z Kwakowa nie zanotowali w tym meczu aż tak okazałego zwycięstwa, jak w poprzednich starciach, to jednak wygrana jedną bramką pozwoliła im awansować do kolejnej fazy rozgrywek. W półfinale pokonali
Piki Gdańsk 3:0 i zapewnili sobie prawo gry w meczu o najwyższą stawkę. W nim znaleźli skuteczny sposób na Jaguara Gdańsk i po ostatnim gwizdku mogli świętować sukces odniesiony w imponującym stylu. Chłopcy z Kwakowa wygrali wszystkie swoje spotkania z fantastycznym bilansem: 34 gole strzelone i 0 bramek straconych.

Wyniki UKS Olimpijczyk Kwakowo:
Grupa D:
Olimpijczyk Kwakowo 5:0 GOSRIT Luzino
Olimpijczyk Kwakowo 7:0 Gwardia Koszalin 2007 B
Olimpijczyk Kwakowo 6:0 Bałtyk Gdynia II
Olimpijczyk Kwakowo 4:0 Gryf Słupsk
Olimpijczyk Kwakowo 5:0 Błękitni Wejherowo

Ćwierćfinał:
Olimpijczyk Kwakowo 1:0 Gryf II Słupsk

Półfinał
Olimpijczyk Kwakowo 3:0 Piki Gdańsk II

Finał:
Olimpijczyk Kwakowo 3:0 Jaguar Gdańsk Południe

Skład UKS Olimpijczyk Kwakowo: Przemysław Sidorowicz, Maciej Pacan –
Skiers, Adam Lemańczyk, Aleksander Lewandowski, Mikołaj Nowakowski,
Hubert Kozoduj, Oskar Dąbrowski, Kacper Nowak, Filip Miler, Jakub
Adkonis, Konrad Dąbrowski i Kacper Protas.
Trener: Krzysztof Müller

źródło gmina Kobylnica

Udostępnij.