Przez cały dzień i noc możemy spodziewać się silnych i porywistych wiatrów – ostrzega słupskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. W stan gotowości postawione zostały służby ratownicze oraz energetycy.

Przynajmniej do jutrzejszego rana możemy spodziewać się wiatrów, który będzie osiągał prędkości do 80 kilometrów na godzinę.

CZK apeluje więc o zachowanie szczególnej ostrożności. Jak czytamy w komunikacie należy zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

Podróżując samochodem, zatrzymać się w bezpiecznym miejscu na poboczu drogi z dala od drzew, wysokich kominów, linii energetycznych lub tablic reklamowych. Nie podejmować dalszej jazdy aż do chwili osłabnięcia wiatru. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno – kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Pogoda ma zmienić się w czwartek. Wiatr ustanie, ale zaczną się mrozy.

Udostępnij.