Na Pomorzu najchętniej jeździmy pociągami w stosunku do innych mieszkańców kraju. Pod tym względem bijemy nawet Mazowszan.

Z raportu opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego wynika, że mieszkaniec Pomorza w ciągu jednego roku korzysta z transportu kolejowego ponad 21 razy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza raport obejmuje podróże odbyte w 2015 r., ale tendencja częstotliwości podróży w Polsce od kilku lat jest podobna. Z raportu wynika, że mieszkańcy Pomorza podróżują koleją najczęściej w kraju – 21,5 razy w ciągu roku.

W pozostałych regionach kraju częstotliwość podróży koleją jest znacznie niższa. Mieszkańcy Mazowsza korzystają z kolei statystycznie 20,1. Natomiast  podróżni z Podlasia i Podkarpacia jeżdżą koleją zaledwie 1,3-1,5 razy w roku.

Możliwe, że wskaźnik dla Pomorza jeszcze wzrośnie bowiem szykują się poważne inwestycje łącznie z modernizacją linii kolejowej Trójmiasto Słupsk.

 

Udostępnij.

Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznawane jest za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego użyj wp_get_current_user(). in /home/gryfstro/domains/gryf24.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3879