Przez sześć miesięcy słupszczanie będą mogli wykupić mieszkania komunalne z 90- procentową zniżką – taką decyzje podęli radni. Bonifikata będzie obowiązywać do końca czerwca przyszłego roku.

Na propozycje Platformy Obywatelskiej dotyczącej sprzedaży mieszkań komunalnych z dużą bonifikatą zgodziła się zdecydowana większość radnych. Zniżka obowiązywać będzie od początku stycznia do końca czerwca.

Aby kupić mieszkanie po preferencyjnej cenie wystarczy odwiedzić Wydział Gospodarki Nieruchomościami słupskiego ratusza i złożyć odpowiedni wniosek. – Procedura może trochę potrwać – mówi Paweł Szewczyk z klubu radnych PO. – Wszystko zależy ile osób będzie chętnych. Każdy wniosek trzeba bowiem dokładnie przeanalizować.

Na sprzedaż czeka łącznie ponad cztery tysiące lokali komunalnych. Radni liczą, że uda się im sprzedać przynajmniej 250 mieszkań. Z tego tytułu do kasy miejskiej wpłynąć powinno około trzech milionów złotych.

Pieniądze mają zostać przeznaczone na tak zwaną miejską politykę mieszkaniową. Jednak nie tylko wpływy do kasy miejskiej będą korzyścią, którą może odnieść miasto na sprzedaży mieszkań. – Uważam, że pomysł jest trafny z kilku względów. Oprócz wpływów do budżet remontami budynków zajmą się wspólnoty, co już się sprawdza. Poza tym mieszkańcy, którzy wykupują mieszkania i stają się częścią wspólnoty bardziej dbają o budynki i same lokale – dodaje Mieczysław Jaroszewicz z klubu radnych PO

Po zakończeniu okresu bonifikaty radni przeprowadzą analizę akcji. Nie wykluczone, że sprzedaż mieszkań komunalnych po niższych cenach będzie prowadzona nadal. W latach poprzednich ze zniżki przy zakupie mieszkań skorzystało w Słupsku kilkaset rodzin.

Udostępnij.