Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 25-letniego  mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem 65-letniego mieszkańca tego miasta. W tej sprawie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu potwierdzenie zebranych przez śledczych okoliczności.

Od ubiegłego wtorku policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z Prokuraturą w Słupsku oraz funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku intensywnie pracują nad wyjaśnieniem śmierci 65-letniego mieszkańca Słupska. Zwłoki mężczyzny  odnaleziono w pobliżu Słupska. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia, a później wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że doszło do zabójstwa.

O dynamice czynności prokuratorsko-policyjnych może świadczyć choćby fakt, że w sprawie przesłuchano już kilkadziesiąt osób. Dużą rolę odegrali technicy kryminalistyczni, którzy wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenia zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji .

Zebrany w tej sprawie skrupulatnie materiał doprowadził śledczych do ustaleń wskazujących, że związek ze zabójstwem 65-letniego słupszczanina mógł mieć zatrzymany wczoraj 25- latek, mieszkaniec jednej z podsłupskich miejscowości. Natychmiast został przetransportowany do policyjnego aresztu gdzie czeka na przesłuchanie.

Udostępnij.