Strażnicy gminni z Kobylnicy znów chcą pomóc dzieciom. Funkcjonariusze rozpoczęli zbiórkę artykułów, które później zostaną przekazane osobom z mniej zamożnych rodzin zamieszkujących Gminę Kobylnica.

– Pierwsza edycja akcji, którą zorganizowaliśmy na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, pokazała, że chcemy i lubimy pomagać. Inicjatywa strażników gminnych z Kobylnicy znalazła szeroki oddźwięk, a na reakcję społeczeństwa nie musieliśmy długo czekać – tłumaczy Katarzyna Jasiak, komendant Straży Gminnej w Kobylnicy.

Widząc zaangażowanie społeczeństwa, ale przede wszystkim radość, jaka towarzyszyła osobom, do których trafiały paczki, funkcjonariusze postanowili kontynuować swoje działania również i w tym roku. Druga edycja świątecznej zbiórki pod hasłem „Strażnicy dzieciom” potrwa do 9 grudnia.

Najbardziej pożądane są przedmioty w dobrym stanie, które zostaną przekazane w formie podarunków świątecznych za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy. Mile widziane są zwłaszcza zabawki, ubrania, koce czy sprzęt elektroniczny.

Wszystkie przedmioty należy dostarczyć do siedziby Straży Gminnej, która mieści się przy ul. Wodnej 20/2 w Kobylnicy (w godz. 7.30 do 15. 30 od poniedziałku do piątku).

Udostępnij.