Dziewięć medali wywalczyli słupscy judocy w 3-dniowym Międzynarodowym Turnieju judo ,,Baltic Cup”,który odbył się w w Gdyni. Zawody te mają rangę Pucharu Polski i zawodnicy walczący w tym turnieju zdobywają punkty w rankingu Polskiego Związku Judo.
Turniej ten miał bardzo silna obsadę starowało ponad 800 zawodników z Polski oraz reprezentacje Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Litwy oraz Norwegii.
Zawodnicy TS Judo Gryf Słupski po raz kolejny potwierdzili, że należą do czołówki najlepszych judoków w kraju.

Dymitrij Janczylik (66 kg) stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzika. Po kolejnej zmianie kategorii wagowej młody słupszczanin pokazał swoją moc i bardzo zdecydowanie wygrywał pojedynki. Szczególnie efektownie zakończył walkę finałową z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Maksem Kadłubowskim. Walka trwała bardzo krótko. Janczylik wykonał swój ulubiony rzut harai-goshi. Jego rywal upadł na plecy i sędzia ocenił tę technikę na ippon, czyli koniec walki przed czasem.
Bardzo dobrze w grupie młodzików zaprezentował się Mateusz Wyrzykowski( 73 kg), zdobywając brązowy medal. Wyrzykowski rozpoczął treningi judo w klubie Orzeł Kończewo i od roku trenuje Gryfie Słupsk. W turnieju stoczył 4 walki z czego 3 wygrał.
Z wielką determinacją i zaangażowaniem toczą każdą walkę. Na podium stanęły 4 judoczki ze Słupska :Oliwia Szycko, Kasia Hadziewicz, Kasia Mikołajczyk oraz Martyna Szaniawska. Bardzo blisko medalu była Marysia Orlikowska i Maria Musiałek.
Nie zawiedli juniorzy młodsi. Brązowe medale wywalczyli Aleksander Plombon ( 66 kg) i Bartosz Szaniawski ( 73 kg), którzy tym startem zakończyli tegoroczny sezon sportowy.

Wyniki słupskich judoków:
-dzieci
2 m-ce Oliwia Szycko (40 kg),Katarzyna Hadziewicz (63 kg)
3 m-ce Hubert Żuk ( 66 kg)
5 m-ce Maria Orlikowska ( 33 kg),Maria Musiałek( 39 kg),Andrzej Heimrath (55 kg)
7 m-ce Jakub Nieznalski(46 kg)
9 m-ce Karol Sobczyk (33 kg),Łukasz Bielawa (33 kg)
– młodzicy
1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 66 kg)
3 m-ce Katarzyna Mikołajczyk (63 kg),Martyna Szaniawska ( 70 kg),Mateusz Wyrzykowski ( 73 kg)
9 m-ce Gniewko Gawrych ( 46 kg),Jakub Orlikowski (55 kg)

– juniorzy młodsi
3 m-ce Aleksander Plombon( 66 kg),Bartosz Szaniawski (73 kg)

juniorzy:
– 7 m-ce Jakub Siedlikowski ( 73 kg)

Udostępnij.