„Wiecznie Żywi” to bardzo ciekawe spotkanie z twórczością największych współczesnych artystów, które przygotowała młodzież z Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. W trakcie impezy można było zapoznać się z twórczością takich sław jak Andrzej Wajda, Mira Kubasińska, Marka Grechuty i wielu innych\

W VII. spotkaniu edukacyjno – artystycznego „Wiecznie Żywi” ZSA odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych – Gimnazjum nr 4 i nr 2 ze Słupska
oraz Gimnazjum z Potęgowa i z Kobylnicy. Młodzież
w programie artystycznym, przypomniała twórczość osób, które dzięki swojej działalności wpisały się w historię szeroko pojętej kultury – Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, a także gwiazd muzyki – Marilyn Monroe, Elvisa Presleya, Johna Lennona, Leonarda Cohena, Czesława Niemena, Miry Kubasińskiej, Katarzyny Sobczyk, Marka Grechuty. W występy wokalne włączyli się również uczniowie Gimnazjum z Kobylnicy i z Potęgowa. Ważną częścią spotkania były wspomnienia o nauczycielach ZSA – Tadeuszu Kwiatkowskim, Bożeny Kotusińskiej – Stochniałek i Piotrze Frejtaku.

W uroczystości wziął udział inicjator słupskiej szkoły Kung – Fu, Dariusz Muraszko. Zaprezentował krótki pokaz sztuki walki. Uczcił w ten sposób pamięć nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Piotra Frejtaka, który od 23 lat zajmował się również chińskimi sztukami walki.

– Dzięki programom edukacyjno – artystycznym „Wiecznie Żywi”, które już od siedmiu lat odbywają się w ZSA, młodzi ludzie zaznajamiają się z twórczością artystów, poznają różne teksty kultury, przez co uświadamiają sobie, że mimo ludzkich słabości i przeciwności losu, warto działać, tworzyć, być człowiekiem kreatywnym, aby pozostawić po sobie „coś” dla potomnych – mówi Agnieszka Kwaśniewska – Suda, pomysłodawczyni akcji, nauczycielka języka polskiego.

Udostępnij.