Parlamentarzyści oraz samorządowcy województwa pomorskiego żądają od rządu PiS realizacji budowy drogi ekspresowej S6. Apelują do posłów z całego kraju o wsparcie inicjatywy.

 

Działacze PO,  w tym parlamentarzyści i samorządowcy  podczas specjalnej konferencji wyrazili jasne stanowisko w sprawie budowy drogi S6. Wystąpienie miało związek z wypowiedziami wiceministrów, Kazimierza Smolińskiego i odpowiedzialnego za budowę dróg Jerzego Szmita, o opóźnieniu tej inwestycji. Platforma Obywatelska w województwie pomorskim, angażuje się w akcję, którą rozpoczął Marszałek Mieczysław Struk.

Zaczynamy zbierać podpisy na rzecz budowy drogi S6 i żądamy od rządu wywiązania się z realizacji tej inwestycji i tym samym przejście do kolejnego etapu przetargu – mówi Zbigniew Konwiński, poseł PO. – Oczekujemy, że przetargi ogłoszone  na tę drogę, którą jest zapewnione finansowanie przez poprzedni rząd, zostaną rozstrzygnięte i przejdziemy do następnego etapu, czyli wyboru wykonawcy na poszczególne odcinki. 

Ze względu na rozwój ekonomiczny i gospodarczy naszego całego regionu jak i Słupska i Ustki, żądam od Prawa i Sprawiedliwości budowy drogi ekspresowej S6 – dodaje  Rafał Konon, wicestarosta słupski.

sam_2317

Udostępnij.