W sobotę, w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej ruszy I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. To nowy projekt MON skierowany do pań.

Podczas pierwszych zajęć instruktorzy zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

Samoobrona Kobiet to program ośmiu bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,  zwłaszcza wynikających
z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Pierwsze zajęcia odbędą się już w listopadzie. Kolejne będą miały miejsce: 3 grudnia 2016 r., 14 stycznia 2017 r., 4 lutego 2017 r., 4 marca 2017 r., 1 kwietnia 2017 r., 6 maja 2017 r. i 3 czerwca 2017 r. 

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Zapisy w CSMW przyjmowane są przez mł. chor. Michała Kaszubę, pod numerem telefonu: 261 231 401 lub 606 320 226

Udostępnij.