Ponad pół miliona złotych kosztował remont drogi gminnej Żelki – Żelkówko. Realizacja inwestycji odbyła się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zakończyła się kompleksowa modernizacja drogi gminnej 114047 G pomiędzy miejscowościami Żelki a Żelkówko. W ramach dwuetapowej realizacji inwestycji przez firmy DROMOS Sp. z o. o i STRABAG Sp. z o. o. droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową wraz z obustronnymi utwardzonymi poboczami z kruszywa. Wykonano również prace pielęgnacyjne związane z prześwietleniem koron drzew.

W ramach trwającego dwa lata zadania inwestycyjnego udało się zmodernizować odcinek o łącznej długości 1843 m. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 546 102 zł. Na przedmiotowe zadanie inwestycyjne dwukrotnie uzyskano dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach środków związanych z wyłączeniem gruntów rolnych o łącznej wysokości 162 000 zł.

Udostępnij.

Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznawane jest za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego użyj wp_get_current_user(). in /home/gryfstro/domains/gryf24.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3879