Radni Platformy Obywatelskiej chcą, aby Słupsk sprzedawał mieszkania komunalne z 90-procentową bonifikatą. Projekt uchwały w tej sprawie trafił już do biura Rady Miasta. Ma być rozpatrzony jeszcze w tym roku.

Zdaniem pomysłodawców uchwały sprzedaż mieszkań komunalnych w Słupsku drastycznie spadła. Wszystko dlatego, że najemcy nie mogą liczyć na odpowiednie zniżki. Dlatego radni przygotowali projekt uchwały, który zakłada, że w pierwszej połowie przyszłego roku ma mieszkania miejskie w tak zwanych starych zasobach ma obowiązywać zniżka w wysokości aż 90 procent.

Chodzi nam przede wszystkim o to, aby sprzedać mieszkania komunalne, które znajdują się w zasobach wspólnot mieszkaniowych. Dzięki temu wszystkie mieszkania w konkretnych kamienicach będą w rękach wspólnot i będzie łatwiej nimi zarządzać. Sprzedaż ma dotyczyć tylko mieszkań, które zostały wybudowane do 2000 roku tłumaczy radny Paweł Szewczyk.

W grę wchodzi blisko cztery tysiące mieszkań. Jeżeli projekt powiedzie się i słupszczanie będą wykupywać lokale czas ich wykupu zostanie przedłużony.

Na tym pomyśle radni PO nie zamierzają zaprzestać. – Mamy sporo pomysłów dotyczących gospodarki mieszkaniowej i będziemy je systematycznie przedstawiali. Pracujemy już nad kolejną uchwałą, ale szczegóły ujawnimy dopiero wkrótce – dodaje Anna Rożek, radna PO.

Udostępnij.