Słupsk zwyciężył w dwóch z czterech kategorii pośród miast do 100 tysięcy mieszkańców w prestiżowym konkursie Eco-Miasto organizowanym po raz czwarty przez Ambasadę Francji. Zwycięskie dwie kategorie to zarządzania lokalnymi systemami energetycznymi oraz gospodarka wodna.

W tegorocznej edycji 29 miast z 12 województw rywalizowało o nagrody w czterech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna i zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi.

Największym zwycięzcą konkursu okazało się miasto Słupsk. Nagrodę w imieniu miasta odebrała Beata Maciejewska, pełnomocniczka prezydenta Słupska, ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta.

Jesteśmy miastem, które w swojej strategii mówi, że chce być miastem rozwijającym się w sposób trwały i zrównoważony. Takie konkursy są dla nas papierkiem lakmusowym, czy rzeczywiście te projekty, które realizujemy, są wartościowe – mówiła w trakcie wręczenia nagród Beata Maciejewska.

W kategoriach zarządzania lokalnymi systemami energetycznymi zostaliśmy docenieni za spójność działań, w szczególności za projekt informacyjny Zielony Punkt. Jury zwróciło także uwagę na pilotażowo wdrożony w Szkole Podstawowej nr 8 system upubliczniania w czasie rzeczywistym informacji o zużyciu energii przez budynek.

Jury nagrodziło także Słupsk za kompleksową realizację zadań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i planowanie działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa wody oraz kontroli wywozu nieczystości ze zbiorników bezodpływowych.

 

Udostępnij.