Dolina pupilków tak nazywać się będzie pierwsza na naszym terenie nekropolia dla zwierząt. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozstrzygnęło właśnie konkurs na nazwę cmentarza.

Nekropolia dla zwierząt powstaje na trenie PGK w pobliżu Bierkowa. Za najciekawszą, budzącą dobre skojarzenia i pasującą do charakteru działalności cmentarza uznano propozycję „Dolina Pupilków”.

Na konkurs nadesłano niemal sto różnych propozycji, z których każda wyróżniała się na swój sposób. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli PGK i Urzędu Miejskiego w Słupsku wyłoniła najciekawsze w jej opinii propozycje, spośród których właśnie „Dolina Pupilków” zyskała największe uznanie i stanie się obowiązującą nazwą dla „Cmentarza dla zwierząt domowych”.

 

Wyróżnienia otrzymali autorzy propozycji:

– Zakątek Zwierzątek,

– Miau&Hau,

– Mój Przyjaciel,

– Polanka Przyjaciela,

– Zwierzęce Zacisze.

– Cmentarz dla zwierząt domowych” będzie pierwszym tego typu obiektem w regionie słupskim. W „Dolinie Pupilków” każdy będzie mógł pochować swoje domowe zwierzę, z którym nierzadko był związany przez wiele lat. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pochówki „na dziko” stanowią wykroczenie, a nie każdy godzi się na przekazanie czworonożnego przyjaciela do utylizacji. Powstanie „Doliny Pupilków” jest więc odpowiedzią na potrzeby wszystkich miłośników zwierząt – mówi Mateusz Bilski, rzecznik PGK.

Udostępnij.